Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.
Julian Ejsmond

wspomóż działania Fundacji

Fundacja Marcinek
Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych

Adres:
ul. Spokojna 2
62-023 Kamionki

info KRS 0000285218
REGON 300673646
NIP 7773019382

Rachunek bankowy:
68 1940 1076 3039 2353 0000 0000

Dziękujemy Wszystkim za dotychczasowe wsparcie naszych podopiecznych. Od początku istnienia Fundacji dzieci podrosły, a Państwa pomoc spowodowała, że są bardziej samodzielne i łatwiej integrują się z innymi ludźmi. Udało się to osiągnąć przede wszystkim dzięki systematycznej rehabilitacji. Ponadto, Wasza pomoc skierowana jest również na wsparcie edukacji dzieci oraz ochronę zdrowia - pomoc w zaopatrzeniu medycznym czy ortopedycznym. Nadal zamierzamy kontynuować dotychczasowe działania. Kolejny raz liczymy na Państwa darowizny z 1%

Szanowni Państwo!

W imieniu swoim, naszego synka i pozostałych podopiecznych pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przekazali 1% na rzecz naszej fundacji.

To dzięki Wam nasz synek i inni podopieczni mogą kontynuować rehabilitacje. Dzięki Wam uwierzyliśmy w to, że są jeszcze ludzie, którym los innych nie jest obojętny i którzy z całego serca pragną pomagać innym darowując im nadzieję oraz radość.

Dziękujemy Rodzinie, Przyjaciołom, Znajomym i Wszystkim Tym, których nie znamy, a którzy wspomogli naszą organizację.

Wierzymy, że nie zapomnicie o nas i w tym roku. Pamiętajcie, że Wasza pomoc to uśmiech na twarzach naszych dzieci. A przecież świat bez uśmiechu i radości dzieci byłby szary, smutny i pusty.

Rok 2008 to pierwszy rok gdy Marcin i Kuba zbierali pieniądze z wpłat 1% na OPP. Udało nam się zgromadzić wówczas prawie 80 tys. zł. Pieniądze zostały przekazane na subkonta chłopców zgodnie ze wskazaniem na przelewach bankowych. Za zgromadzone pieniądze kupiliśmy:
» wózek inwalidzki i rower inwalidzki dla Marcina,
» materac ortopedyczny dla Kuby,
» oraz pokryliśmy wszystkie bieżące wydatki za ćwiczenia rehabilitacje chłopców, basen, konsultacje logopedyczne.

Na początku 2009 roku do Fundacji dołączyły dwie dziewczynki Małgosia i Natalia. Zarząd Fundacji zdecydował o wsparciu finansowym dziewczynek poprzez sfinansowanie obozów rehabilitacyjnych dziewczynek, pomoc w zakupie wózka i balkonika dla Natalii oraz częściowe pokrycie rachunków za ćwiczenia rehabilitacyjne.

W 2009 roku pieniądze w wpłat za 1% zbierali już wszyscy podopieczni fundacji. Udało nam się zebrać prawie 96 tys. zł. Pieniądze na konto fundacji ostatecznie trafiły dopiero w październiku 2009 roku. Tak jak w poprzednim roku zgodnie ze wskazaniem rozdzielone zostały na poszczególne subkonta dzieci. Przeznaczamy je na regulowanie bieżących rachunków za ćwiczenia rehabilitacyjne, konsultacje logopedyczne, basen.
W planach mamy jeszcze zakup urządzenia umożliwiającego Marcinowi chodzenie tzw. walkera (ale kosztuje aż 27 tys. zł), wózka inwalidzkiego dla Małgosi, gorsetu ortopedycznego dla Kuby i wiele wiele innych rzeczy ułatwiających naszym podopiecznym życie. Dlatego prosimy jeszcze raz przekaż 1% swojego podatku na naszą Fundację.

Agnieszka i Tomasz Nejman

Projektowanie stron internetowych i pozycjonowanie