Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.
Julian Ejsmond

wspomóż działania Fundacji

Fundacja Marcinek
Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych

Adres:
ul. Spokojna 2
62-023 Kamionki

info KRS 0000285218
REGON 300673646
NIP 7773019382

Rachunek bankowy:
68 1940 1076 3039 2353 0000 0000

Dziękujemy Wszystkim za dotychczasowe wsparcie naszych podopiecznych. Od początku istnienia Fundacji dzieci podrosły, a Państwa pomoc spowodowała, że są bardziej samodzielne i łatwiej integrują się z innymi ludźmi. Udało się to osiągnąć przede wszystkim dzięki systematycznej rehabilitacji. Ponadto, Wasza pomoc skierowana jest również na wsparcie edukacji dzieci oraz ochronę zdrowia - pomoc w zaopatrzeniu medycznym czy ortopedycznym. Nadal zamierzamy kontynuować dotychczasowe działania. Kolejny raz liczymy na Państwa darowizny z 1%

Powrót do głównej strony naszych dzieci

Norbert Tumidaj

zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia - zdjęcia -

Opis choroby:

WITAMY W FUNDACJI NORBERTA

Norbert ma już 10 lat i chodzi do 4 klasy, a właściwie jeździ na wózku, bo jest chłopcem niepełnosprawnym z wrodzoną wadą przepukliny- oponowo rdzeniowej.

Jako uczeń jest wzorowy i lubi chodzić do szkoły .

Mimo swojej niepełnosprawności jest otwartym, pogodnym i wrażliwym chłopcem, ciekawy świata.

Już w pierwszej dobie życia był operowany. Miał plastykę kręgosłupa i wstawioną zastawkę w głowie, która sprawnie działała przez 5 lat, więc była potrzeba jej wymiany. W wieku 7 lat był poddany operacji ścięgien Achillesa i korygowania stóp ze szpotawości. Poza pobytami w szpitalu od urodzenia jest ciągle rehabilitowany w różnych placówkach jak i w domu. Korzysta z basenu.

Norbert ma możliwość poruszania się na własnych nogach, ale po przez intensywną rehabilitację musimy zwalczać skutki choroby tj. przykurcze w kolanach i biodrach, zapadanie klatki piersiowej do środka, skoliozę. Nadal też musimy dbać o stopy zaopatrując go w specjalistyczne obuwie i wkładki.

Jego marzeniem jest nabrać siły w nogach i pobiegać szybko jak jego koledzy z klasy.

Numer konta, na który można wpłacać pieniądze:

65 1940 1076 3039 2353 0006 0000

Dodatkowe dokumenty:

Projektowanie stron internetowych i pozycjonowanie